Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Žreb konferenčne lige - Mura s Tottenhamom, Rennesom in Vitessejem
27. avgust 2021

Nekdanji turški nogometaš Nihat Kahveci je Muro izžrebal v skupino G Avtorske pravice: nkmura.si Foto: UEFA

Danes je bil v Carigradu žreb skupin novoustanovljene Konferenčne lige. Mura se je tja uvrstila po porazu v playoffu za Ligo Europa. Uvrščena je bila v četrti boben, njeni možni nasprotniki pa so bili iz 1., 2. in 3. bobna:

1. boben
Roma (Italija)
Tottehnam (Anglija)
Basel (Švica)
Slavia Praga (Češka)
Kobenhavn (Danska)
Gent (Belgija)
AZ Alkmaar (Nizozemska)
Lask (Avstrija)

2. boben
Feyenoord (Nizozemska)
Qarabag (Azerbejdžan)
Maccabi Tel Aviv (Izrael)
PAOK (Grčija)
Rennes (Francija)
Partizan (Srbija)
CFR Cluj (Romunija)
Zorya (Ukrajina)

3. boben
Union Berlin (Nemčija)
CSKA Sofia (Bolgarija)
Vitesse (Nizozemska)
Slovan Bratislava (Slovaška)
Jablonec (Češka)
Alashkert (Armenija)
Flora Tallin (Estonija)
Kairat Almaty (Kazahstan)

4. boben
Lincoln Red Imps (Gibraltar)
Randers (Danska)
Omonia Nicosia (Ciper)
Anorthosis Famagusta (Ciper)
HJK Helsinki (Finska)
Maccabi Haifa (Izrael)
Bodø/Glimt (Norveška)
Mura Murska Sobota (Slovenija)

Na koncu je žreb Muro uvrstil v skupino G, kjer bodo njeni nasprotniki angleški velikan Tottenham, francoski Rennes in nizozemski Vitesse. V skupinskem delu bo šest tekem, črno-beli pa se bodo z vsako ekipo pomerili dvakrat in sicer enkrat doma in enkrat v gosteh. Termini tekem so: 16. september, 30. september, 21. oktober, 4. november, 25. november in 9. december. Mura bo vse tekme igrala v Mariboru na stadionu Ljudski vrt, saj Fazanerija ne zadosti zahtevam Evropske nogometne zveze.

Žreba sta se udeležila generalni sekretar Mure Jaka Maučec in športni direktor Denis Rajbar. Igralci in strokovni štab pa si je žreb v živo ogledal na stadionu.

Komentar žreba

Ante Šimundža: "Nasprotnikov ni potrebno posebej predstavljati. Zanimivo je, da smo dobili ekipe iz zahodnega dela Evrope, Angleže, Francoze in Nizozemce. Pred nami je zanimivo popotovanje. Mi nismo v poziciji, da bi govorili kateri nasprotniki bi bili za nas ugodnejši ali ne. Dobili smo nasprotnike, ki nekaj pomenijo v evropskem nogometu. V vseh tekmah bomo poskušali biti čim bolj tekmovalni in kar se da najbolje predstavljati slovenski nogomet. Anglija je zibelka nogometa, Francozi so nekdanji svetovni in evropski prvaki, Nizozemska pa je dala veliko dobrih nogometašev. Nasproti nam bodo stali igralci iz nogometno najbolj razvitih držav. Nerad uporabljam izraz, da nimamo česar izgubiti. Če ne bomo dovolj pametni lahko z nogometnega vidika zelo dosti izgubimo. Verjamem tudi, da bomo na tekme pritegnili še kakšnega gledalca več in da bo celotna Slovenija dihala z nami ter nam dala dodatno podporo."

Klemen Pucko: "Nasprotniki so zelo težki, dali pa bomo vse od sebe in upamo, da nam bo to prineslo kakšne točke. Želeli smo si vsaj enega atraktivnega nasprotnika, da bi videli na kakšnem nivoju se igra najboljši nogomet. To je tudi nagrada za trdo in dobro delo zadnjih let."

Nasprotniki Mure v skupini G. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: UEFA

Klubi, ki bodo sodelovali v novoustanovljeni Konferenčni ligi. Mura je bil uvrščena v 4. boben. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: UEFA