Murašem pretijo stari znanci iz Sofije

Če Mura izloči Irce jih čakajo Bolgari ali Makedonci. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: uefa.com

V Nyonu je bil žreb 3. kroga evropske konferenčne lige. Če Muraši izločijo Saint Patrick's Athletic jih v tretjem krogu čaka boljši iz dvoboja CSKA Sofia / Makedonija. Črno-beli bodo prvo tekmo igrali v gosteh, povratno pa na Fazaneriji. CSKA je v minuli sezoni osvojil 2. mesto v bolgarski Parvi ligi, Makedonija pa v 1. MFL četrto.

Sobočani so se s CSKA-jem že pomerili leta 2012, ko so jih izločili v 2. predkrogu kvalifikacij za ligo Europa. V Lendavi je bilo 0:0, v Sofiji pa 1:1.

Prve tekme 3. kroga so na sporedu 4., povratne pa 11. avgusta 2022.

Mura je bila uvrščena v 3. skupino in se je izognila najhujšim tekmecem - Baslu, AZ Alkmaarju in Royal Antwerpu. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: uefa.com, 18. julij 2022