Na Sokolskem dnevu tudi nogometaši Football kluba Mura

10. julija 1934 je bil za soboški Sokol prav poseben dan. Na ta dan je namreč v parku grada Szapary-ja prekmurski Sokol pripravil prvi javni nastop. Tega nastopa so se skupaj s soboško "Zlato mladino" udeležili tudi člani football kluba Mura.

Podatek je zanimiv zaradi tega, ker se je pred kratkim v Murski Soboti pričelo organizirano nogometno življenje, odigrana pa je že bila prva nogometna tekma. Football klub Mura, čeprav še uradno ni ustanovljen, se počasi začenja organizirano pojavljati v družabnem življenju mesta Murska Sobota.

IZ MEDIJEV