Robert Koren postal del Murine nogometne šole

Robert Koren in Denis Rajbar. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Smiljan Kuhar

Mura je danes dobila okrepitev v nogometni šoli. Za razvoj in vzgojo lastnega nogometnega kadra bo po novem skrbel nekdanji kapetan slovenske reprezentance Robert Koren. Zadolžen bo za razvoj in pravilno usmeritev trenerjev in igralcev v selekcijah U14, U15, U17 in U19.

Kdo je Robert Koren?

Dvainštiridesetletni Koren, ki he po rodu iz Radelj ob Dravi je s svoji igralski karieri igral za Dravograd, Celje, Lillestrøm, West Bromwich Albion, Hull City in Melbourne City . Nazadnje je bil trener drugoligaškega Fužinarja, pred tem pa je bil vpet v delo nogometnega kluba Celje. Za člansko izbrano vrsto Slovenije je zbral 61 nastopov in dosegel 5 zadetkov. Gledalci smo ga na Fazaneriji nazadnje videli v sezoni 2003/04, ko se je predstavil v dresu Publikuma.

Izjavi za klubsko spletno stran

Denis Rajbar: "Ponosni smo, da je k nam prišel nekdanji kapetan slovenske reprezentance, ki je med drugim zaigrala na svetovnem prvenstvu. Roberta ni potrebno veliko predstavljati, po nekaj kratkih sestankih pa je hitro prepoznal ambicioznost Mure, v kateri se je hitro našel. Verjamemo, da bo lahko s svojim znanjem ogromno pomagal mladim igralcem in jih dvignil na višji nivo".

Robert Koren: "Vesel sem, da sem se pridružil Muri. Vem, kaj Mura pomeni lokalnemu okolju, tudi sam sem večkrat igral v Fazaneriji in vem, kako zelo imajo navijači radi čarno-bejle. Klub mi je predstavil svoj projekt, sem ambiciozen in takoj sem se videl v njem. Vsi imamo isti cilj in ta je, da se čim več mladih nogometašev dobro razvija. Verjamem, da jim lahko s svojimi izkušnjami pri tem pomagam".

Murini trenerji od U14 naprej

U14

Glavni trener: Rene Cetl
Pomočnik trenerja: Tadej Vogrinec

U15

Glavni trener: Blaž Krauthaker
Pomočnik trenerja: Tadej Vogrinec

U17

Glavni trener: Rok Lovrec
Pomočnik trenerja: Matej Virag

U19

Glavni trener: Matjaž Kek ml.
Pomočnik trenerja: Roman Gostan

Kondicijski trener U14 do U19: Matej Virag