Za zmago še vedno nekaj manjka

Pozdrav kapetanov Gregorja Balažica in Ferhana Hasanija. Foto: kfshkendija.com

Muraši so danes odigrali četrto pripravljalno tekmo to zimo in drugo v Turčiji. Njihov nasprotnik je bila Shkëndija, končni rezultat pa 1:1. Naši nogometaši so z zadetkom Stijepovića vodili ob polčasu, Severnomakedonci pa so izenačili iz enajstih metrov.

Damir Čontala je ostal zvest tradiciji in ponudil priložnost kopici nogometašev. Tekmo so pričeli: Raduha, Kuzmić, Sadriu, Balažic, Beganović, Šroler, Zličić, Turudija, Stijepović, Klepač in Petković. V drugem polčasu so igrali Mihelak, Pucko, Cipot, Morris, Kous, Tripi, Jovičević, Šarić, Brkić, Daku in Shabanhaxhaj.

Shkëndija: Taleski, Maksimov, Bejtullai, Dita, Velija, R. Ramadani, F. Ramadani, Shala, Hasani, Doriev in Milev. Igrali so še: Cake, Murati, Totre, Qaka, Çinari, Cuculi, Elezi, Jakupi in Hamza. Trener: Qatip Osmani.

Muraši, ki so tokrat igrali v zlati barvni kombinaciji so se na začetku predstavili z osrednjima branilcema Sadriujem in Balažicem. Bočna položaja sta bila rezervirana za Kuzmića in Beganovića. Na sredini so igrali Šroler, Zličić in Turudija, v napadu pa Stijepović, Klepač in Petković. Dokaj ofenzivna postavitev je imela kar nekaj težav z gradnjo igre, zato so bili rdeči iz Tetova na začetku boljši tekmec. Ustvarili so si kar nekaj priložnosti in strelov, vendar se je z odličnimi obrambami kar nekajkrat izkazal Raduha. V 25. minuti so Muraši izpeljali obetaven polprotinapad, ki ga je s štirinajstih metrov s pomočjo vratnice uspešno zaključil Stijepović. Do konca polčasa je imela Shkëndija še nakaj polpriložnosti in tudi višjo posest, vendar se rezultat ni več spremenil.

V drugem polčasu je prišlo do zamenjav na eni in drugi strani. Prvih deset minut je zopet pripadlo nasprotniku, nato pa je sledilo nekaj pritiska in zaključkov Murašev. V 63. minuti je s polvolejem atraktivno poskušal Tripi, dve minuti pozneje pa se je v obetavni situaciji znašla nova Murina desetka Ivan Šarić. V 74. minuti je po igranju z roko sodnik dosedil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Reshat Ramadani in izenačil na 1:1. Do konca tekme je bila Mura boljši nasprotnik in bližje drugemu zadetku. Mimo vrat je streljal Shabanhaxhaj, vratnico pa je stresel Daku.

Mihael Klepač v skoku z igralcem Shkendije. Foto: kfshkendija.com

Gneča v kazenskem prostoru.Muraši od leve: Stijepović, Petković in Turudija. Foto: kfshkendija.com

Srđan Kuzmić in Florent Ramadani. Foto: kfshkendija.com